Szkodzą, czy nie szkodzą? W tej kwestii naukowcy nie mogą (nie chcą?) dojść do wspólnych uzgodnień. A problem jest kluczowy: dotyczy naszego zdrowia. Zasadniczego faktu kwestionować nie sposób: tam gdzie są telefony, tam występuje promieniowanie elektromagnetyczne. Zatem, czy komórki są szkodliwe? Szkodliwe np. dla naszego mózgu?
Environmental Working Group (skupiająca ekspertów rozmaitych dziedzin) przygotowywała raport w oparciu o analizę ponad 200 publikacji, ekspertyz naukowych, rządowych oraz dokumentację sporządzoną przez producentów telefonów.
Raport zawiera m.in. wykaz komórek (dostępnych w USA) Kryterium: natężenie emitowanego promieniowania. Listę warto sprawdzić, wiele z tych telefony jest na polskim rynku. W pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych – według EWG – komórek, nie ma aparatów ulubionej wśród Polaków marki. Podejrzliwie więc patrzę na swoją nokię.
3 odpowiedzi na „Enviromental Working Group o telefonach komórkowych”
Przecież 1 W/kg to jest tyle co kot napłakał. Wystawisz sobie głowę na słońce i się bardziej nagrzeje.
->anonimowywierzyć w przysłowiowego kota, czy w ustalenia naukowców? Raport wspomina m.in. o komasującym się latami wpływie promieniowania. By the way, używasz latem kremu z filtem? 😉
znam operatorów kamer którzy podgrzewali sobie kanapki między dwiema kamerami z przestawkami do transmisji na odległość (mikrofalowymi). gsm to w zasadzie te same zakresy.