Jak potrafi prowokować PETA

kultura, media, osobiste, trendy
Poleciła jego części m.in…..zgrilować. Stopa ma posłużyć do wykonania stojaka na parasol, a skóra wygarbowana. Makabryczna jest precyzja z jaką Newkirk formułuje ostatnią wolę. Zaoszczędzę detali. Jak mniemam PETA będzie miała spore problemy natury prawnej z realizacją testamentu.

Mam wątpliwości: prowokacja to, a może konsekwetne trwanie przy obranym światopoglądzie? Skądże, to dziwactwo – pewnie i takie głosy padną.
Aktywiści PETA – obok Greenpeacu – do perfekcji opanowali sztukę absorbowania uwagi mediów. Kto nie widział Pameli Anderson krytykującej sieć fast foodów KFC, ma okazję nadrobić zaległości.

Na marginesie, wyobraźcie sobie w takiej roli Dodę…

Poza wsparciem wielu sław pop kultury PETA kojarzona jest m.in. z pikietami nagusów albo słynnymi modelkami, które w seksownych pozach uwiecznione, przekonują z billboardów do zrzucenia futer albo do wegetarianizmu.
Takim akcjom PETA zawdzięcza rozgłos. Demonstracja Ingrid Newkirk jest na tyle szokująca, że rodzi podejrzenie o jej bezproduktywność. Czy drastyczna forma nie wypiera treść, nie zagłusza przekazu? Ale z drugiej strony, czyż drastyczne nie jest np. patroszenie zwierząt?

Discover more from Notatnik

Subscribe to get the latest posts to your email.


Andrzej Jóźwik

Andrzej Jóźwik

Dziennikarz i wrocławianin.
http://andrzejjozwik.pl