Kobiety w polityce. I nie tylko o tym.

media, osobiste, polityka, trendy
Polityka roi się od paradoksów. Stąd pewnie rosnąca dezorientacja wyborców.
Jak rozumieć decyzję żony niedoszłego premiera z Krakowa o starcie z warszawskiej listy PiS? Jako manifestację kobiecej niezależności? Dlaczego więc nie wsparła Partii Kobiet?
Zaiste to najcudaczniejsze zderzenie politycznych ambicji z partnerską lojalnością. Nie wyobrażam sobie, jak przy śniadaniu Nelly omawia z Jankiem dylematy posłanki PiS.

Doprawdy śmiesznie i dziwnie robi się wokoło. Czytam w necie o ex porno gwiazdce Jennie Jameson, jak dzieli się podwójną radością: zmniejszonymi operacyjnie piersiami i popieraniem Hillary Clinton. Takie poparcie kandydatce Demokratów głosów raczej nie przysporzy.

Ciekawe na kogo zagłosują nasze gwiazdki; po serii politycznych transferów (Wrzodak i Miller w Samobronie, twórca Gadu Gadu w PSL), w tabloidach szykują przepytywankę rodzimych celebrytów .

W międzynarodowej dyplomacji też konfuzja. Gdy niektórzy amerykańscy publicyści odliczają godziny do uderzeniu na Iran, w poniedziałek (24 września) prezydent Mahmoud Ahmadinedżad odwiedzi z wykładem uniwersytet Columbia.
Padną niewygodne pytania o negowanie Holocaustu, o wspieranie islamskich terrorystów i represjonowanie studentów, o wyroki śmierci dla gejów?

Kto ma nadmiar gotówki i nadwyżkę ekscentryzmu (Palikot?) może nabyć za półtora miliona dolarów (niedużo po ostatnich spadkach notowań amerykańskiej waluty i w porównaniu z cenami stołecznych nieruchomości) starą wyrzutnię rakiet strategicznych Titan. Betonowy kompleks i podziemne silosy na 57 aktrowej działce w pobliżu jeziora Moses wystawiono na eBay’u.


Andrzej Jóźwik

Andrzej Jóźwik

Dziennikarz i wrocławianin.
http://andrzejjozwik.pl

Discover more from Notatnik

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading